شرکت هواپیمایی یلدا سیر پارسیان 

 ( طراحی و سئو )

مکان های تفریحی استانبول

مکان های تفریحی استانبول زیبا و لذت بخش هست . استانبول یکی از شهرهای معروف ترکیه به حساب می آیدو گفته می شود پل بین اروپا و آسیا است. گذشته از آن شهر بسیاری غنی می باشد که برترین مکان ها را برای دیدار در خود جای داده است. اگر در راه سفر به استانبول هستید یا فقط سفر خود را برنامه ریزی کرده اید بهتر است مکان های زیبا و دیدنی استانبول را بررسی کنید و بشناسید.

 

مسجد ایا صوفیه

یکی از مکان های تفریحی استانبول ایا صوفیه هست که قبلا کلیسا بوده ، بعدها به مسجد تبدیل شد. سپس چند سال بعد به موزه تبدیل شد. اگرچه ممکن است این نوع آثار هنری و مصنوعاتی که امروزه در موزه ی ایا صوفیه ی امروزه به چشم می خورد، وجود نداشته باشد، اما طرح ستون ها و داخلی ساختمان به سادگی قابل توجه است و آن را ارزشمند می کند.

 

مسجد ایاصوفیه استانبول

 

مسجد آبی سلطان احمد

مسجد آبی سلطان احمد یکی از مکان های تفریحی استانبول هست و نام آن منعکس کننده ی این نیست که این مسجد به رنگ آبی است بلکه شهرت آن به دلیل نوع معماری و کاشی کاری های آن می باشد که به دوران عثمانی برمی گردد. و مهمتر از همه پارک سلطان احمد می باشد که بهترین مکان برای دیدن این مسجد زیبا است.

مسجد آبی سلطان احمد استانبول

 

قصر توپکاپی

قصر توپکاپی یکی از مکان های تفریحی استانبول است که در سفر به استانبول نباید آن را از دست بدهید. این قصر در زمان عثمانی محل اقامت سلطنتی بوده.

 

قصر توپکاپی استانبول

 

برج گالاتا

اگر می خواهید زیبایی واقعی استانبول را ببینید، باید به مکان های بالاتر صعود کنید. بازدید از برج گالاتا را هرگز از دست ندهید؛

همین طور این فرصت به شما داده می شود که در برج گالاتا بسیاری از زیبایی های استانبول را ببینید.

برج گالاتا استانبول

 

موزه باستان شناسی استانبول

استانبول نیز در مورد یافته های باستان شناسی بسیار بی نظیر است و همه آنها را می توان در موزه های باستان شناسی استانبول مشاهده کرد. لذت بردن از دیدن حوادث گذشته که به هزاران سال پیش برمی گردد که همگی در این موزه ی تاریخی نگهداری می شوند همین طور تارخچه ی استانبول را در این موزه می توان جستجو کرد.

 

موزه هنرهای ترکی و اسلامی

در موزه هنرهای ترکی و اسلامی، بسیاری از فرش های غول پیکر و بسیاری از اشیای دیگر مانند چادر و نمونه های دیگری که بازسازی شده اند برای دیدن مردم در این موزه به نمایش گذاشته شده است.

در این موزه  بسیاری دیگر از آثار هنری هنرمندان ترکیه و اسلامی قرار دارند. در حالی که تلاش بر این است که چیزهایی که در این موزه است دیده شود در کنار دیدار از موزه می توانید از قهوه نوشیدن در کافی شاپ های اطراف موزه هم لذت ببرید.

 

مسجد سلیمانیه

اگر شما با یکی از تور استانبول به شهر استانبول سفر کرده اید بهتر است زمان زیادی را صرف بازدید از یکی از 42 مسجد باقی مانده کنید که توسط معمار مشهور عثمانی به نام ( سینان ) طراحی شده است. مسجد سلیمانیه نام این مسجد است که بهترین معماری رادارد و البته به دلیل مرمت هایی که روی آن صورت گرفته است زیبایی و تاریخی بودن خود را حفظ کرده است.

مسجد سلیمانیه استانبول

 

کلیسای چورا

اگر علاقه زیادی به دیدن کلیسا دارید می توانید از کلیسای چورا که یکی از بهترین نمونه های هنر موزاییک بیزانسی است  دیدن کنید . این کلیسا با طرح های معماری شگفت انگیزی که دارد به یکی از زیباترین مکان های استانبول تبدیل شده است.

بیشتر بخوانید :بررسی قیمت تور هوایی کربلا

مخزن باسیلیکا یا مخزن ریحانا

مخزن ریحانا در قرن ششم ساخته شده است که مخزنی برای ذخایر آبهای زیر زمینی بوده است که در آنجا به راه روهایی عجیب و ستونهایی عظیم برخورد میکنید که مکانی راز آلود را برای شما به وجود آورده است. در این مجموعه به معماری برخورد میکنید که شاید تصورش برای شما سخت باشد که در قرن ششم این بنا ساخته شده است این جاذبه فوق العاده در منطقه فاتیح و در ۱۵۰ متری جنوب غربی مسجد ایاصوفیه می باشد.

 

خیابان استقلال

خیابان استقلال یکی از مکان های تفریحی استانبول که در منطقه قدیمی است و قلب شهر استانبول محسوب می شود و روزانه میلیون ها نفر به صورت پیاده یا با تراموا از این منطقه عبوذ می کنندو همین تراموا از وسط این خیابان عبور می کند.

 

آبراهه والنس

آبراهه والنس یکی از جاذبه های گردشگری استانبول محسوب می شود این آبراهه فاصله کمی با مسجد شاهزاده در استانبول دارد ودر حد فاصل دانشگاه و مسجد سلطان احمد قرار دارد. این آبراهه از آجر و سنگ ساخته شده استو نام خود را از امپراطور والنس گرفته استکه در قرن چهارم همزمان با پایان ساخت این آبراهه حکومت می کرد.

 

آبراهه والنس استانبول

 

دیوارهای قسطنطنیه

استانبول یک شهر محکم می باشد و شما هنوز هم می توانید دیوارهای قسطنطنیه را در اطراف شهر ببینید. در حالی که برخی از قسمت های آن که نیاز به ترمیم دارد، بخش های دیگر، از دیوارها از جمله دروازه های شهر واقعا شگفت انگیز هستند.

پارک گولن

اگر در استانبول مکانی سبز می خواهید برای کمی استراحت ، گولن پارک که نیمکت هم دارد به شما پیشنهاد می کنیم.

ایده آل است که برای مدت زمان طولانی در سایه درختان بنشینید و قبل از رفتن به کاوش در این شهر، انرژی فراوانی بدست آورید. پارک در نزدیکی کاخ توپکاپی واقع شده است.

 

قصر دلمه باغچه

قصر دلمه باغچه ، مرکز اصلی امپراطوری عثمانی در 19 و 20 می باشد این قصر در ساحل تنگه بسفر قرار دارد و تنها در حدود 500 متر از میدان تکسیم فاصله دارد. حتما در سفر به استانبول دیدن این قصر را از دست ندهید زیرا سالن ها و اتاق های بسیار شگفت انگیزی دارد. در سالن مرکزی شما می توانید یکی از بزرگترین لوسترهای جهان را ببینید که از لوکس ترین لوسترهای جهان محسوب می شود.

 

تنگه بسفر و پل بسفر

بسفر تنگه ای است که اروپا را از آسیا جدا می کند اما بسیار مهم است که بگوییم پل بسفر در بالای تنگه است که آنها را به هم متصل می کند. در حقیقت دو پل وجود دارد که اروپا را با آسیا متصل می کنند، اما این اولین پلی بود که ساخته شد.

این تنگه را می توان با کانال گراند در ونیز مقایسه کرد؛ زیرا کانال گراند ونیزپر از قایق ها و کشتی ها می باشد همین طور هردوی آنها دارای قصر های شگفت انگیز و خانه های افقی می باشند.

 

تنگه بسفر و پل بسفر

 

بازار بزرگ استانبول

در ترکیه چیزهای زیادی وجود دارد که به طور قابل توجهی ارزان تر از در اروپا هستند، بنابراین بسیاری از گردشگران برای خرید به بازار بزرگ استانبول می آیند. و بازار بزرگ شاید بهترین مکان برای خرید رفتن در استانبول است.

 

پارک مینیاتوری

یکی از مکان های تفریحی استانبول پارک مینیاتوری هست . پیاده روی در کنار پل گالاتا را دنبال کنید و در پارک مینیاتوری توقف کنید تا آثار کوچک اما شگفت انگیز آن را ببینید. تقریبا همه سایت های گردشگری مشهور ترکیه و استانبول در قالب ها کوچک اما جذاب وجود دارند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *